| edani99 a întrebat:

Ce meserie pot ajunge daca ma duc la profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

In principiul nu conteaza asa mult la ce profil esti, adica si daca esti la filologie poti da admitere la politehnica la calculatoarea, doar ca o sa fii dezavantajat ca nu esti asa bun la celelalte ca si cei de la mate info. Depinde si cu ce facultate continui. Poti continua cu una de limbi si sa ajungi translator sau profesor, etc

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu conteaza profilul, important e ce facultate faci dupa...

| neutrino a răspuns:

Dupa terminarea unui astfel de liceu nu poti ajunge la o meserie, dar dupa terminarea unei facultati similare, te poti apropia de meseria de filolog.

| Jipa95 a răspuns:

Filologie? Profesor : Romana, ist, bio, in general cadru didactic si mai poti ajunge si avocat.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Invatator, profesor. Istoric, si vezi ce profil mai are liceul.

| tesss a răspuns:

Depinde
poti sa devii profesoara.Sau poti da la facultatea de limbi straine si sa devii translator. Mai poti sa dai si la drept dar la cati studenti absolventi de drept sunt. sau la facultatea de relatii internationale si studii europene. Mai sunt si alte optiuni da nu imi vin acum in minte. dupa liceu, nu conteaza ce profil ai terminat
Fa in primul rand ceea ce iti place tie sa faci.

| AndraAlee16 a răspuns:

Profesor,traducator,traslator