| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii pot avea dacă am absolvit facultatea de calculatoare?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Automatica si calculatoare?
In principiu cam orice pe domeniul tehnic, ingineresc, daca stii ceea ce se face acolo. de la software developer... pana la hardware developer chiar, dar cu mici exceptii. SI asta este valabil pentru diverite domenii, incepand cu cel de automotive, pana la lucruri basic sau chiar mai serioase, ca aviatia. Deci foarte multe. Pe langa asta, ulterior poti opta si pentru pozitii manageriale, nu numai de dezvoltare.

| Catrice a răspuns:

Ieși calculatorhee hee

| dinaprilie a răspuns:

Frizer, cofetar.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Poți deveni IT-ist la o firmă, de exemplu.

| 1234568807 a răspuns:

Pai tu ai terminat facultatea si nu sti ce meserie poti avea?

| Jackpot2 a răspuns (pentru 1234568807):

Doar ma interez de facultati

| 1234568807 a răspuns (pentru Jackpot2):

Pai daca inca nu esti la facultate, daca vrei sa urmezi facultatea de calculatoare, poti urma meseria de informatician

| CassiusAlexander a răspuns:

Ce vrei tu.

| Gligore2000 a răspuns:

Nu cred ca ai absolvit asa ceva.
Dupa ce o termini posteaza din nou intrebarea.

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Sa joci femeile pe degete