| LoOvE a întrebat:

Ce meserii vor fi cautate pe viitor?

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Cele legate de:

-Sănătate(medicii),

-Contrucții(Ingineri, proiectanți, arhitecți, instalatori, electricieni, muncitori, etc.)

-Domeniul auto(atât la conctruirea automobilelor(designeri, proiectanți auto, ingineri, etc) cât și la întreținerea și repararea automobilelor(maiștri, ingineri, mecanici, tinichigii, vopsitori auto, electricieni auto, etc)),

-Comerț,

-Din domeniul economic,

-Din domeniul IT și al telecomunicațiilor.

| Konata a răspuns:

Buna, parerea mea este ca in viitor se vor cauta arhitecti, matematicieni, fizicieni si inventatori deoarece se vor inventa multe masinarii al viitorului. happy

| titisan70 a răspuns:

Scafandru la RAJAC sau laIGO

| Funditza97 a răspuns:

Hey, parerea mea este ca in viitor vor fi cautati : doctorii ( pentru ca intotdeauna oricat de bogat sau sarac esti ai nevoie de sanatate) vor fi cautati arhitectii, orice meserie din domeniul alimentar ( nu vom putea trai fara mancare) si bineinteles persoanele ce se ocupa cu calculatoarele deoarece acest domeniu avenseaza din ce in ce mai mult. happy

| danielgrig a răspuns:

Informatician

| aliutzza a răspuns:

IT-ul (cu calculatoarele)