Întrebare recomandată | SaTaRRaL a întrebat:

Ce metode folositi pentru a invata? Si care este cea mai eficienta?

Răspuns Câştigător
| Strumpfi a răspuns:

Pai incearca sa fi atent in clasa. Acasa nu incerca sa inveti lectiile pe de rost, ci incearca sa le intelegi. Si daca nu ti-e clar ceva din lectie poti intreba profesorul, pentru ca va fi bucuros sa afle ca te implici si ca te interreaza.

| SaTaRRaL explică (pentru Strumpfi):

Cum am mai spus nu e ceva ce se mai pread acum ...Sunt in a 8 a si eu invat din a 6 a si a 7 a.

| Rayzzor a răspuns (pentru SaTaRRaL):

Si eu sunt tot a 8-a dar incearca sa iti cauti caiete mai vechi sau ia ore n particular.

4 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Incearca sa fii foarte atent in clasa si sa retii cat de putin de la scoala si acasa doar sa iti mai amintesti putinbig grin.

| SaTaRRaL explică (pentru Rayzzor):

Da asta incerc sa fac, dar sunt lectii din clasele mai mici, 5-7, eu fiind acum in clasa a 8 a si ce vreau eu sa invat nu se mai preda acum mergand pe principiul ca stim deja. Vreau sa invat in particular.