| Aly11316 a întrebat:

Ce opere nu se dau la SIMULAREA PT BAC la romana?

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Manele, nu sunt opere, unii nu sunt de parerea asta
TREBUIE sa specifici o multime de opere, altfel, in mod sigur nu se dau opere din cultura Bollywood... de exemplu tongue

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu știu clar ce opere nu se dau, dar știu că i-au scos pe Rebreanu, Eliade și Sadoveanu.

| Aly11316 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ba nu...sadoveanu si rebreanu sunt in programa. Sunt A12a si stiu clar. Dar de scos pentru simulare n am auzit nimic

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Aly11316):

Eu de simulare vorbesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

I au scos pe toți ăstia la tablă? Vai de ei ca sunt morti de zeci de anilaughing cum or face față

| Horus35 a răspuns:

Marin Preda, Marin Sorescu, Nichita Stănescu.