| elena a întrebat:

Ce parere aveti, dar va rog, sa fiti, cat se poate de sinceri...

http://www.thefua.ro/

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poate ca unii din Romania merita imnul asta. Totusi, eu cunosc multi oamenii care se spetesc muncind de dimineata pana seara, deci... Nu dorm pana la 10. Desi Imnul unei tari ar trebui sa fie sacru, imi dau seama ca in ziua de azi asta este cam greu, in plus textul este amuzant. Sunt amuzanti si cei care canta, desi le-ar trebui niste voci happy Site-ul este funny si are un titlu usor de retinut, pentru cei care stiu engleza, FUA.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simpatic. Totuşi, nu m-aş hazarda să spun că e 99% adevărat pentru că, după cum se poate observa şi în această comunitate, suntem destui care ştim să scriem corect cu doi de "i", care nu scuipăm pe stradă, care ne trezim mai devreme de ora 10 şi muncim mai târziu de ora 15:00 (nu 3 ci 15:00!), care ştim să spunem scuzaţi, pardon, mersi atunci când se cere, nu la orice fază banală şi care nici nu ne câcăm/băşim în grămadă.
Doar pentru că exemplele negative ies foarte mult în evidenţă, nu înseamnă că asta reprezintă majoritatea. Ies în evidenţă, tot pentru că le dăm noi voie.
Salut.

| Dannyjj a răspuns:

Ce adevarat este imnul, "Trezeste-te romane, macar la ora 10 si du-te si munceste, macar pana la ora 3". Tot ce zic ei, este 99% adevarat despre romani.
Si siteul este de nota 10, precum si articolele postate.
Am fost cat se poate de sincer.
Siteul lasa o impresie buna despre acel detinator(al site-ului).

| Dannyjj a răspuns:

@kongeriket, cand auzi acele versuri,(daca am scoate cuvintele romane, Romania, etc.) la cine te-ar duce gandul?
Deci sunt de acord cu tine, nu toti romanii sunt la fel, dar unii dintre romani care au iesit in evidenta(intr-un mod rusinos) si ne-au stricat imaginea se comporta exact asa cum spun cei 3 din acel filmulet.
Aici iti dau mare dreptate, citez "care ştim să spunem scuzaţi, pardon, mersi atunci când se cere, nu la orice fază banală şi care nici nu ne câcăm/băşim în grămadă."

| pwp a răspuns:

Amuzant rolling on the floor, dar si foarte adevarat!

| sky_6636 a răspuns:

Este foarte bun pentru situatia in care ne aflam ina acest moment din pacate straight face

| deliutza_7233 a răspuns:

E super adevarat... pentru. ce se intamplla in Romania in sec. XXI Romania merita imnu astabig grin. pacat pentru. ca avem o tara frumoasa dar nimeni nu stie sa o apreciezesad... pacat mare pacat.

| asdfghjklo a răspuns:

Prea tarerolling on the floor