| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de aplicatia Duolingo?

Da rezultate in timp?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde la ce rezultate te astepti. Eu zic ca nu, ca sa inveti o limba straina trebuie sa o practici, sa vorbesti, sa o asculti. Poti sa inveti cateva lucruri, dar nu o sa ajungi sa stii intr-adevar o limba straina doar dintr-o aplicatie.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Bine-inteles, eu vreau doar un start, de exemplu sa incep sa invat germana si sa stiu lucrurile de baza, vreau sa invat si engleza mai bine decat o stiu, doar ca eu incep greu lucrurile si am nevoie de un plan sa merg la sigur.

| Satango a răspuns:

Bună!
Cunosc aplicația, până și eu am folosit-o într-o perioadă, dar am renunțat, poate m-a demotivat și faptul că nu m-am ținut de treabă zilnic, asta te face să pierzi lecțiile trecute și să le reiei, ba chiar îți dispar și acele steluțe. Eh, aplicația în sine nu este una foarte rea, dar cred că a fost mai bună la timpul lansării, atunci când administratorii se ocupau de ea. Nu mai poți fi ajutat de către respectivii, ei fiind inactivi, atunci când ai anumite nelămuriri. Vei întâlni, și există, multe erori, ceea ce te va face să înveți și greșit. Acum depinde la ce nivel de afli în ceea ce privește limba respectivă, ca să miroși posibila greșeală. Mult succes!