| savemelord a întrebat:

Ce parere aveti de profesorii care fac misto de unii elevi? Le spun ca sunt grasi, prosti, urati etc. pe nici un motiv, asa se iau de iei aiurea. Iar acesti copii se duc traumatizati si infricosati la scoala din cauza lor?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt niste specimene aparte care, din greseala, au ajuns sa predea la o catedra. Dintotdeauna au existat caci, vorba aceea,"padure fara uscaturi, nu exista"!

| AvalohAlyn a răspuns:

Asemenea profesori nu au ce cauta in invatamant.Eu unul as raspunde cu aceeasi moneda chiar daca e profesor.Sau daca nu as anunta directiunea si parintii.Dar astfel de profesori sunt mici exceptii.

| cristimihailov a răspuns:

Sa nu exageram. Iar in cazul cand se intampla, este o exceptie.

Te duci frumos si ii spui profesorului ca te simti jignit(a) de asemenea apelative.

A doua oara vorbesti cu parintii, sa ii spuna ei acest lucru dirigintei.

A treia oara direct la directorul scolii.

A patra oara la inspectoratul scolar.