| Iulyan13 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest tablou http://en.wikipedia.org/......(1888-89). jpg ce se intampla in el?

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

"Jeune garçon au gilet rouge"de Paul Cezanne pictat în 1888 - 1889, face parte din colecţia privată de artă din Zurich, la Emil Georg Bührle. În 2008 a fost furat.
Tabloul este pictat pe pânză, pe tabloul Cézanne, dezvoltat cu atenţie, în diferite moduri pentru a da o impresie de adâncime. Vopseaua se suprapune, astfel încât una pare că se confruntă cu cealaltă, şi operează un fenomen visual în care culorile calde (roşu şi galben) par să vină la noi, în timp ce culorile reci (albastru şi verde), par să se îndepărteze. Ea prezintă de, asemenea, obiecte in mai multe unghiuri, astfel încât acestea pot fi trase la suprafaţă de pânză.