| Exilee a răspuns:

Coincide cu parerea ta: o prostie!

24 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Cat de inculti pot fi unii care ajung sa compare crestinismul cu asemenea aiureli.
Dar traim in Romania.

| Exilee a răspuns (pentru victoreanu):

Relaxeaza-te. Oricat de mult te-ai stradui, niciodata nu-i vei putea sa-i demonstrezi unui incult ca e incult.

| Mădă0611 a răspuns (pentru victoreanu):

Oooo, dar vai, plina Romania de inculti, asa vreo 90%, http://www.ddmag.com.au/......mean-l.png

| Thunderstruck a răspuns (pentru victoreanu):

Ai dreptate, existenta lui Dumnezeu e ceva demonstrat, e palpabil, pe cand Flying Spaghetti Monster e cea mai mare prostie, nu poate fi dovedita existenta lui.Cat de inculti sunt ateii.

| Thunderstruck a răspuns:

Atei, ce parere aveti despre prostia asta? http://en.wikipedia.org/wiki/God
Cica inca mai exista oameni care cred in asa ceva.

| Mădă0611 a răspuns:

Aceeasi intrebare o poti pune si langa https://en.wikipedia.org/wiki/Christianity
https://en.wikipedia.org/wiki/Judaism
https://ro.wikipedia.org/wiki/Islam

O prostie, ca toate celelalte prostii.

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Da paganii si canibalii nu-i pui? Dupa parerea mea tu urasti doar crestinii daca ii pui doar pe aia.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Crestinii ma ataca. Daca iti spun de musulmani, pe care chiar ii urasc, o sa imi spui ca tu nu ai treaba cu ei, ca esti crestina.
Pentru tine pagan inseamna ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Eh, in mare islamici au aceiasi origini ca si crestini, deci astia sunt consideratii pagani doar de fanatici

| GoldandSilver explică (pentru Mădă0611):

Cu crestinismul nu sunt de acord sa-l pun.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai alea 3 amintite de mine sunt religii avraamice, toate au aceeasi radacina.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GoldandSilver):

Ca esti crestin, daca te nasteai in Arabia Saudita erai musulman, erai de acord si nu erai sa pun islamul, dovada ca toate sunt porcarii. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Stiu,acest lucru, dar sa nu uitam de rudenia lor cu zoroahismul

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar Zoroastrismul e deja basm, foarte putini oameni stiu de el si are putini adepti, o dovada in plus ca religiile sunt trecatoare smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Legat de crestinism,crestinismul nici nu are legatura cu iudaismul, Isus nu a fost iudaist ci esean. De unde stiu? Simplu, in Israel nu se practica botezul,dar Ioan botezatorul o practica,de asemenea miscarea precrestina care o practica culmea era esenii, care erau considerati pagani de catre evreii,iar cat despre Isus,el a fost initiat in eseanism,restul habar nu am ce a dus la forma actuala a crestinismul, dar se stie ca aici deja e o contradictie, deoarece esenii, practicau astrologia, dar biblia spune de astrologie ca e pacat, tot biblia de spune de 3 magi (vrajitori) de la rasarit, dar si asta e pacat, deci cum vine aceasta contradictie?thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu de esenieni, iudaismul si crestinismul au in comun vt, deci au legatura.

| GoldandSilver explică (pentru Mădă0611):

Ma-ta-i cretin.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GoldandSilver):

Nup, dar a ta se vede ca e. smug

| GoldandSilver explică (pentru Mădă0611):

Hai sictir.

| sublime89 a răspuns:

Parerea mea e ca nu e deloc o prostie. E foarte corect. La fel e cu toti zeii ca si cu monstrul asta laughing Absolut niciun motiv sa credem in ei.

| ErrorFound a răspuns:

"pastafarietism" rolling on the floor vine de la rastafarientism laughing Da, misto ideea. Ma, daca Dumnezeu exista, ar fi logic sa existe si monstrul spaghetti.

| Kalla a răspuns:

E religia obezilor laughing

| Hikarie a răspuns:

Sincera sa fiu mi se pare una din cele mai mari prostii pe care le-am vazut vreodata. Chiar nu stiu cine crede in asa ceva, si cine a creat chestia asta.

| ViorelTeVede a răspuns (pentru Hikarie):

"Chiar nu stiu cine crede in asa ceva..."wtf?
Bro, e cu scopul de a satiriza religia, uite chiar asa vad ateii conceptul de religie.