| KoreaJapan a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care vin machiate la scoala in generala. Dupa mine, cred ca nu vin la scoala sa invete, ci sa agate baieti. Dupa care se plang ca,, mami ala mi-a pus mana pe(cine stie ce)". Ca veni vorba de baieti, ce parere aveti despre noul verb,, a sta" cu cineva? Si asta tot in generala.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Ce spui este total adevarat. Nu sunt de acord ca fetele de la scoala sa vina machiate in toate felurile. Rimelate foarte mult, fond de ten numai vorbesc.Este orbil. Nu suport sa vad fetele acestea. Sunt pur si siplu pitipoance, sa nu le spun altfel. Si eu sunt la scoala. Nu ma machez de loc. Urata sau frumoasa, macar ma duc la scoala nu la agatat baieti.Acele fete nu inteleg ca scoala este scoala.
De verbul a sta cu cineva.Adica a fii impreuna cu un baiat, mai popular, am o parere proasta. Acum cand ai o relatie cu un baiat este dezastru. Auzeam prin clasa pe la mine,, Eu stau cu..." Dezgustator, de la cine o fii pornit. Fetele machate, obraznice merita exmatriculate. Scoala generala, la cei mai 5-8 este dezatru. Eu sunt clasa 6 dar nu sunt asa.
Sper sa isi revina la realitate aceste fete.

Numai bine!

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

In legatura cu machiajul.Nu poti sa le acuzi doar pentru ca se machiaza.Si eu fac asta, dar cat se poate de decent. Un rimel foarte discret si un pic de gloss. Asta inseamna ca trebuie sa fiu condamnata? Nu. Bine ca, daca vii la scoala neagra la ochi, plina de creion si cu o tona de fond de ten pe fata, asta-i alta poveste. Atunci de ce mai vii? Du-te frate pe autostrada.
" Dupa care se plang ca,, mami ala mi-a pus mana pe(cine stie ce)'' ": Te rog frumos! E mai mult ca evident ca respectivele le permit baietilor sa le atinga! Chiar le place. Altfel nu s-ar intampla asa. Dupa care tot ele sunt "nevinovate".
Si despre verbul "a sta": este folosit de adolescentii astia, cu sensul de "a fi impreuna cu cineva". Mai nou, fetele astea sunt asa disperate sa stea cu cineva, numai de dragul asta.Cica e la moda. Nu zice nimeni sa nu ai prieten, dar nici chiar asa. Cunosc niste "specimene" care au acceptat sa "stea" cu baieti, chiar daca nu-i suportau, doar pentru ca nu vroiau sa-i faca sa sufere. Halal motiv! Ce dracu', mai nou si fetele sunt obsedate? Credeam ca numai baietii!
Si eu sunt fata, dar nu cred ca sunt ca ele. Am avut si eu prieteni, dar am stiut sa-i aleg. N-am fost prietena cu niciun prost care nu stie sa scrie/sa citeasca/etc.
Sper ca sunteti de acord cu mine!

| Asdfasdefta a răspuns:

Eu cred ca fetele de acest gen vor doar sa aiba un plus de frumusete. Dar doar cand sunt machiate mai "natural" cu creion si rimel. Daca mai dau si pe deasupra cu roz, cu sclipici cu. ce o mai fi...sunt pitipoance.straight face

| Smile_5509 a răspuns:

Pana la urma la scoala vii sa inveti si daca te machezi(nu ca o pitipoanca:D) nu este nici o problema. Dimpotriva, te vei simti mai bine si vei avea incredere in tine.Intr-adevar,majoritatea tipelor se macheaza cu muuuult tus, mult fond de ten cu cateva nuante mai inchis si gloss cat mai roz dar asta e...
Un machiaj de genul asta cred ca ar fi ok:
http://www.youtube.com/watch?v=JeE43vzLga8&feature=related
Si cu tipele care schimba baietii zilnic...:|

| Cathy_5203 a răspuns:

Sa stii ca unor fete nici nu le sta bine machiate, rujate...in baie la scoala mereu vad fete care se dau cu rimel ori se machiaza dar crede-ma, nu fac de cat sa arate ca niste zombi! cel mai bine e sa fii naturala, si in legatura cu baietii, pai eu vreau unul prieten bine educat, nu nesimitit! daca iti pune mana pe toate cele, inseamna ca e un bou! un baiat ca sa atraga fete ar trebui sa fie educat, sa stie sa flirteze si sa fie dragut si amabil. Nu nesimtit si prost crescut. Dar baieti bine educati nu mai sunt de mult! Si daca sunt, sunt pe cale de disparitie!

| BiddySustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Clar, aceeasi parere ca tine. Si ma bucur ca inca mai sunt oameni care gandesc asa, nu e o cauza pierduta. Peste tot vom da de astfel de fete din pacate caci, na... pe astia ii avem, cu astia defilam! Cat despre verbul,, a sta,,, nu intreba! Mi-a ajuns pana peste cap. Cu alte cuvinte un limbaj transformat zilnic, fara noima! Macar atata sa faca, sa inventeze, daca de altceva nu sunt in stare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba ca vin sa agate vin asa pentru ca la scoala sunt multi elevi si nu vor ca cineva sa se uite la ele si sa le spuna ca sunt urate...(dar stai fara griji ca si lor le place sa primeasca atata atentie.asa cand le fac baietii ceva, adica 'se iau de ele" rad si dupa aia se plang ca mi-a facut aia dar dc nu fac nimic atunci cand nu le lasa in pace si stau )

p. s eu ma dau cu putin dermatograf si atat...