| gabrielutzu a întrebat:

Ce parere aveti despre francmasonerie?
Ce stiti despre aceasta organizatie secreta?
Atata timp cat membrii ei se inchina Marelui Arhitect(?) poate fi considerata o organizatie religioasa?

Răspuns Câştigător
| simpluEu. a răspuns:

Citeste asta...aici ai tot ce te intereseaza.http://www.scribd.com/......Ing-V-Rosu

6 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Nu este o organizatie religioasa. o parere despre ei? am citit foarte multe lucruri, si pro si contra, insa daca m-as pronunta, poate ca nu ar fi raspunsul tocmai potrivit.mai mult negativ decat pozitiv.

| anonim a răspuns:

Am eu mult mai multe documente referitoare la masonerie, inclusiv ceea ce a aratat theone1315.nu putem afirma ceva sigur, pana la urma in ziua de azi totul de reduce la manipulare.asa ca este greu sa luam raspunsul corect, pana cand nu esti in inima lor, sa stii ce se discuta, ce actiuni intreprind.nici chiar dintre ei nu stiu tot adevarul, pentru ca adevarul este relevat numai marilor initiati.

| gabrielutzu explică:

Se spune ca nunl dintr-e cele mai mari secrete(am citit asta pe net) ale lor pe care nu il afli decat daca ai ajuns la un anumit grad superior, este relevarea naturii lui Jahbulon. Stie cineva ceva despre asta?

| Ben. a răspuns:

Niste boy scouts care se joaca de-a parolele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este in nici un caz o organizatie religioasa si pot sa afirm chiar ca de la aceasta organizatie ni se trag noua (omenirii) multe belele, inclusiv ciparea noastra. Prefer sa ma abtin si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati citit linkul de la theone1315? I don't want to see