| Manticora a întrebat:

Ce parere aveti despre ideea asta: fiecare copil are dreptul la aceeasi educatie.

La ce s-o referi?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se refera la invatamantul de stat, unde oricare elev poate merge la orice scoala /facultate la care vrea, si da dovada de pregatire suficienta.

| darrio2007 a răspuns:

Exact ce se aude.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Că fiecare copil din lume are dreptul să meargă la școală, să învețe, să ajungă ceva în viața. Sunt total de acord!

| MariaEElena0505 a răspuns:

Adica are dreptul sa aiba profesori buni, scoli de calitate. Insa viata cam bate aceasta regula. ')) Doar daca ne uitam la tara, la cum copiii sunt obligati sa munceasca inca din gimnaziu si sa renunte la scoala.

| fataaia001 a răspuns:

Se refera la faptul ca toata lumea are drepturi egale, fie ca ai handicap, alta natie sau o situatie financiara dificila, cu totii avem access la aceiasi educatie, chiar daca suntem diferiti. Cu totii avem dreptul de a stii lucruri care ne sunt necesare in viata.