| joy a întrebat:

Ce parere aveti despre prejudecatile legate de blonde, eu sunt blonda si sunt considerata tocilara clasei de colegi?

Răspuns Câştigător
| N538961518 a răspuns:

Poate ca tu acum esti tocilara clasei... dar peste ani cand u probabil vei fii in spatele unui birou cu o familie implinita iar ei muncitori obositi ce circula cu RATB-ul...atunci ce vei fii? bravo tie vrei sa faci cv cu viata ta... spre deosebire de altii care rad de munca altora.(exemplu Eu)

14 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu cred ca inteligenta unei fete sta in culoare parului ei.Desi,sincer sa-ti spun am intalnit multe blonde naive.Probabil de aici atatea bancuri si glume pe seama lor. Dar nu-i o regula! Continua sa fii cea mai buna la invatatura si nu mai lua in seama vorbele rele si nefondate ale celorlalti!

| andreutz a răspuns:

Dar tu ai un complex de faptul ce te crede lumea tocilara? care e faza? iti pasa asa de mult de ce zic altii? rau faci...lasa-i sa isi strice gura...

cristian
| cristian a răspuns:

Daca esti complexata ca esti blonda te poti vopsi.
Colegii sunt doar invidiosi pe rezultatele tale.Nu-i baga in seama si lasa-i cu prostia lor.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nimic din faptul ca esti blonda nu are legatura cu faptul ca iei note bune. poate colegii sunt invidiosi.nu le mai da atentie.este foarte bine ca iei note mari.ai prefera sa ai note mici? si eu am note mari si sunt fericita din aceasta cauza.nu ii mai baga in seama pe colegi.pana la urma o sa isi de ei seama ca nu este nimic rau faptul ca ai note mari.

| RamonaMn a răspuns:

Nu ar trebui sa ii bagi in seama pur si simplu ei te vad blonda si automat si chestiile negative. Oricum gura targului spune de toatehappy

| N538961518 a răspuns:

Oameni=prejudecati, prejudecati=oameni.

| onlyme_3202 a răspuns:

Hey, sincer m-am uitat la poza ta si nu mi se pare k ai fata de tocilaralaughing esti doar inteligenta si frumoasa, iar ceilalti sunt niste invidiosi. nu trebuie luati in seama. vezi'de treabalaughing

| irynna a răspuns:

Sunt doar prejudecati.nu trebuie sa ai o anume culoare a parului pentru a ''ti se pune o eticheta'', nu culoarea parului iti schimba personalitatea.

| stealthb a răspuns:

Si ce daca esti "considerata" tocilara clasei? Conteaza daca tu esti multumita de tine. Ai sa intalnesti oameni mult mai rai decat colegii tai in viata, nu merita sa te agiti pentru ce zice fiecare. Fii si tu putin autoironica happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar de erai bruneta si invatai la fel erai considerata, iti spun din prprie experienta, gura lumii:bla, bla, bla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prima oara cand aud prejudecata " blonda = una care invata "!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt propriul meu animal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii "bancu" ala:bancurile cu blonde nu exista, dar toate sunt adevarate.parerea mea e sa nu t mai simti complexata d culoarea parului, imp e sa te simti u bine in pielea tahappy