| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre prelungirea vacantei de iarna? Facem cumva prea multa scoala si avem nevoie de mai multa odihna?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Vacanta de iarna e cea mai frumoasa vacanta pentru elevi.Schimbarea asta e binevenita.Scoala nu stiu daca facem multa dar proasta si invechuta si plictisitoare DA si aici ma refer la materia scolara.Ar trebui restructurata si reorganizata toata scoala romaneasca.

| doesntmetter a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Exact. Intai trebuie reorganizata structura. Abia apoi discutam despre vacante...

| untu a răspuns:

Trebuie sa fie o greseala! Vacanta de iarna ar trebui sa dureze 3 saptamani, iar cea de primavara o saptamana (vacanta de Pasti)!

| AC4S4 a răspuns:

Vacanta de iarna - 3 saptamani
Vacanta de vara - 1 saptamana
Vacanta dintre semestre - 1 saptamana
Vacanta de vara - 11 saptamani (daca nu ma insel)

Ideea e ca au luat o sapt. din vacanta de vara, si au pus-o la vacanta de iarna. E mult mai bine asa, sa simti odihna in acea perioada iarna, nu o mica intrerupere a scolii si apoi iar...

| nlko a răspuns:

Mie nu imi place ideea. E greu sa iti intri in ritm dupa vacanta, mai ales ca fix dupa cea de iarna se incheie mediile.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Cine are de gând să învețe o face cu sau fără o vacanță mai lungă

| doesntmetter a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Corect. Cine vrea sa invete, invata pe cont propriu. Ca scoala nu prea se face.

| Rox1234 a răspuns (pentru doesntmetter):

Foarte adevaratwinking

| InnocentS?n a răspuns:

Am o parere foarte buna. laughing Daca s-ar putea sa se prelungeasca si cea de Paste si vacanta de vara ar fi minunat!

| Rox1234 a răspuns:

Da..eu cred că da si ceilalți la fel, mie una îmi convine foarte mult schimbarea asta.e iarnă o să fie frumos..merită să fie așa partea proastă e că școala va începe mai devreme cred că pe 11 septembrie *dar nu sunt sigură* în orice caz e o idee foarte bună xD