| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul "stiinte ale naturii"? Te pregateste pentru profesia/meseria de medic? Care materii sunt mai grele, care mai usoare? La ce se da teza si cand(in ce an, de ex in a 9a la..., in a 10a la...etc)? Avantaje si dezavantaje?big grin Dau funda celui mai complet raspuns! Multumesc!

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai Stiintele naturii, cred ca mai degraba ar folosi pentru un liceu de mediu nu? Pentru profesia de medic se foloseste Anatomia!

| Annitu30 a răspuns:

E ok. dar prefer filologia