| Ionel221 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul Tehnologia Informatiei din domeniul Ingineriei?
- cam ce cursuri se fac?
- este o alegere buna?
- ca ce voi putea lucra dupa terminarea studiilor?
- este greu de inteles?

As vrea sa stiu niste raspunsuri, dar din partea unui student in acest domeniu! Multumesc frumos.

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

E OK. Dar nu e o noutate. Profesia va avea urcusurile si coborisurile ei. Dificultatea e mai mica decat matematici sau fizica pura. Cred ca e abordabila ca dificultate, eventual ceva bataie de cap.
Te-as sfatui sa te uiti si la ceva de viitor, care va exploda la fel ca internetul, PC, telefonie mobila la un loc. Ca inginer nu vei lua Premiul Nobel niciodata :-)
Genetica aplicata si biotehnologie
http://www.bio.unibuc.ro/....../index.php