| NightLight a întrebat:

Ce parere aveti despre prostia globala?

Răspuns Câştigător
| OQdpNet a răspuns:

Prostia globala? Sunt multe aspecte, iar daca te referi la IQ sa stii ca te inseli, IQ-ul creste (sursa - https://www.ted.com/......ndparents)
In acelasi timp EQ-ul, care se refera la capacitatea de a relationa emotional scade si asta datorita aparitiei mediului virtual.
Prostia globala la care ma gandesc eu este acea distrugere fara precedent a mediului inconjurator in vederea folosirii resurselor.
Masele sunt manipulate si tinute la limita subzistentei. Prin diferite medii de comunicare ne sunt transmise informatii subiective ce ne altereaza imaginea reala despre lume.
Sistemele educationale sunt subfinantate si raman nereformate pentru momentul prezent.
Ar mai fi multe de spus...dar in principiu prostia globala se reduce la lipsa de informare, lene si lacomie.

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Arata cat de putine lucruri trebuie sa cunoasca oamenii ca sa poata supravietui, cel putin o vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest virus se extinde. Vezi primul raspuns.Una e inteligenta si alta e prostia.

| Lαrisα a răspuns:

Prostia nu cunoaste limite, dar cunoaste o multime de persoane. laughing

| LikeARollingStone a răspuns:

E infinita.

| Karmesytta a răspuns:

E molipsitoare laughing