| OnePiece a întrebat:

Ce parere aveti de incalzirea globala, e o minciuna sau e adevarata?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://skepticalscience.com/graphics.php?g=242
Autorii a șapte studii de consens asupra climatului - printre care Naomi Oreskes, Peter Doran, William Anderegg, Bart Verheggen, Ed Maibach, J. Stuart Carlton și John Cook, au co-autorizat o lucrare care ar trebui să soluționeze definitiv întrebarea privind consensul climatic. Cele două concluzii cheie ale lucrării sunt:

1) În funcție de exact modul în care măsurați consensul de experți, este undeva între 90% și 100%, conform căruia oamenii sunt responsabili de schimbările climatice, majoritatea studiilor noastre constatând un consens de 97% în rândul oamenilor de știință din domeniul climei.

2) Cu cât expertiza climatică este mai mare în rândul celor chestionați, cu atât este mai mare consensul asupra încălzirii globale provocate de om.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu stau la munte, si cresc ghiocei pe partii. (in ianuarie!)
Exista incalzirea, nu sunt basme. In trecut venea iarna in noiembrie si tinea pana la sfarsitul lui martie.
Acum nu vine decat doua saptamani in decembrie, si cu 3 ninsori primavara (pana prin mai).

| FaraNumePls a răspuns:

Nu e minciună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa fie o minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da, incalzirea globala se produce, dar mai ales omul contribuie la ea.
Nu luam in seama ce mistouri face Trump.

| Nonameagain a răspuns:

Americanii si-ai revizuit cercetarile si au ajuns la "numitor comun" cu rusii: incepe miniera glaciara. S-a spus recent la stiri, nu bat campii.

| ColdHeart a răspuns:

Priveste in jur...