| drdvl666 a întrebat:

Ce parere aveti despre Romania de acuma si romania pe vremea lui ceausescu happy?

2 răspunsuri:
| defapteunuexist a răspuns:

Eu unul ce pot sa zic? Nu am prins timpurile alea! Romaniad de pe timpul lu Ceausescu o stiu din cartile de istorie si din povestile parintilor! Cica era mai bine atunci big grin

| RAY a răspuns:

Atunci
aveai un loc de munca asigurat
aveai o locuinta asigurata pe viata
aveai un loc de munca dupa terminarea scolii
puteai trai din banii castigati

acuma
nu ai nimic asigurat asta e diferenta acuma termini un liceu muncesti o luna pe 250 de euro chiria 150 de euro,ne imbracam cu haine de la straini,mancam mancare ieftina si proasta,nu am trait atunci dar nu cred ca parinti ma mint nu ar avea de ce sa o faca daca cercetam istoria aflam ca inainte de comunism Romania nu avea blocuri,fabrici doar tarani cu sapa,omul a fost sa faca dar nu ai cu cine, nici in democratie nu-i rau uitate la popoarele germanice la Olanda, suedia, Olanda, parerea mea popoarele difera clar