| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce parere aveti despre sectia Informatica-Economica de la FSEGA UBB Cluj?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Este o alternativa demna de luat in considerare de catre cei care vor sa mearga spre domeniul IT.
Informatica de baza si medie se poate face aici. In afara de primul semestru, cand se face strict economie si matematici, se face in fiecare semestru cel putin o materie ce tine de informatica. Vorbim de baze de date, programare generala, programare web. Da, e drept, va fi mai greu sa concurezi pentru un post cu cineva care este la Informatica sau Calculatoare, insa e destul de clar ca se poate ajunge in domeniul IT de la aceasta sectie.

In general este aleasa de catre cei care nu s-au descurcat foarte bine la informatica in liceu sau care nu au studiat-o deloc, dar si de catre cei care nu au intrat la Informatica sau la Calculatoare.