| anonim_4396 a întrebat:

...stiu ca nu e nevoie sa fac vreo referire pentru a va amintii ca vacanta e pe sfarsite... incepem scoalasad... dar am si eu o curiozitate, cu referire la ...uniforma...chiar astazi am dat peste uniforma mea de anul trecut...pantaloni (neaparat din stofa) gri, sacou bleumarin, si zecile de camasi...la noi uniforma e obligatorie, se tine cont cu strictete de ea si nu se face vreo exceptie...la fel e si la voi in licee, scoli? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ToxiKat a răspuns:

Si la mine in liceu trebuie sa purtam sacouri(din fericire doar sacouri), doar k arata foarte rau...in fine...nu ne controleaza niciodata nimeni daca le purtam sau nu...parerea mea personala este ca daca s-ar inventa niste uniforme pe gusturile noastre poate le-ar purta cineva...

8 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Ce bine ca am terminat olaughing

| dyav0litza a răspuns:

Noi nu purtam uniforma. Facem parada modei sa moara profii de ciuda

| Tsuj a răspuns:

Am fost nevoit sa port uniforma din clasa I pana intr-a VIII-a si va spun sincer ca m-am saturat (bine ca acum nu mai trebuie laughing ). Vara muream de cald, iar iarna aaa daca imi aduc bine aminte imi era putin frig.Totusi se pune problema decentei, care ar putea fi rezolvata foarte usor cu putin bun simt.Mai sunt unele voci care spun ca uniforma te reprezinta si ca este o mandrie sa arati lumii la ce scoala inveti.Sincer eu nu vad lucrurile asa.Cred ca mai mult spune diploma de absolvire.Acum na...fiecare cu opinia lui. Uniformele au fost, sunt si vor fi o disputa intre conservatori si rebeli.

| Demoiselle a răspuns:

Pai bun asa...dar.pe caldurile din mai cand nu ma stii cu ce sa te imbraci ca sa scapi de caldura...noi punem sacourile pe noi daca circulam pe coridor...si nu numai...si in clasa ne topim...asta e cruzime.mai ceva ca intr-un lagar de concentrare...ma rog. poate exagarez

| Demoiselle a răspuns:

Toxikat....nici nu stii cata dreptate aiwinking

| Demoiselle a răspuns:

Si uite asa vesta neagra cu picatzele visinii iti bantuie prin toate amintirile legate de liceulaughing...

| gabitzu_8696 a răspuns:

Si la mine ii la fel chiar si la fete ne pune sa purtam si cravata...
dar na cand e cald nu se mai imbraca nmn cu eahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi n-avem uniforme happy, numai cei mici, cls 1-4
Am avut in gimnaziu, dar numai o vesta era obligatorie.Ne-au luat masurile, nu stiu cum, dar mie vesta mi-era foarte mare laughing aratam caraghios.Eram amendati cu 5 lei daca o uitam acasa si cu 10 lei la a doua abatere.

Era urata, neagra cu picatzele visinii laughing

Nu sunt neaparat impotriva uniformelor, atata timp cat si elevii au un cuvant de spus in privinta modelului si a materialului happy

Daca nu-ti place uniforma, macar poarta ceva accesorii care sa te faca sa te simti mai bine(ceva margelutze, un lantisor finutz, un ceas sau o cravata chic big grin)

Incercati sa discutati cu diriginta voastra si cu colegi din alte clase, faceti o petitie catre directiune, sa va schimbe modelul uniformei.