| DomnuDari a întrebat:

Ce parerea aveti despre documentarele Zeitgeist Addendum si Zeitgeist Final Edition?

Răspuns Câştigător
| Ancestralsoul a răspuns:

Explica fata ascunsa a capitalismului, a celor ce sunt pusi si jura ca ne fac bine, dar in esenta sunt altfel.Acum,se poate intampla ca si cei ce sunt impotriva capitalismului sa se foloseasca de neadevaruri pentru a demonstra ceva, dar cred ca filmele sunt un mod excelent de trezire a constintei, macar asa pentru tine, pentru interiorul tau ca om care gandeste.Si daca stam sa analizam practic situatia din Romania cred ca se potriveste de minune.Cred, din anumite motive ca Romania este un test, probabil un episod pilot reusit al capitalismului si a celor ce conduc cu adevarat lumea.Cat timp suntem dezbinati ca popor vor face cu noi ce doresc, cat timp nu suntem responsabil fata de noi si urmasi, vom pierde tot. Daca ma insel inseamna ca in 2011 vom trai bine, dar nu binele basescian.Sanatosi sa fim.

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Infricosatoare doar pentru cei care nu au aflat pana acum, ca suntem controlati ca niste roboteii

| cristi8252 a răspuns:

Foarte interesante