| RamcolL a întrebat:

Ce poate lucra un absolvent al facultatii de Relatii Publice? Cu ce se ocupa practic?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PR in primul rand (adica public relations, purtator de cuvant), apoi poate fi trainer pe anumite domenii, eventual si jurnalist, reporter - avand in vedere ca totul tine de comunicare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine, nu scrie nicaieri ca nu poti lucra si altceva, in afara de cele mentionate de mine. Insa da - daca vrei sa lucrezi in domeniu, va trebui sa fie legat de comunicare.