| Mark2012012 a întrebat:

Ce postliceala sa fac in domeniul medical dar sa nu am de a face cu injectiile,ace si sa ingrijesc rani la bolnavi? Ca nu suport acest lucru, sunt prea milos. Despre nutritionism stiu, dar as dori altceva. Va multumesc foarte mult!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un asistent medical are obligatia sa faca toate astea: sa ingrijesca pacientul, sa-l panseze, sa-i curete rana de sange sau infectie, sa-i faca injectii samd.
Daca tu nu esti capabil sa faci, ceea ce trebuie sa faca un asistent medical, atunci nu ai ce cauta in meseria asta.
Fa-te mecanic auto, ca acolo nu-ti trebuie mila, lovesti in metal doar si nu plange nimeni.
Ori, fa-te frizer, ca nici de acolo nu curge sange si nu pansezi rani, doar tai cu foarfeca par ori barbieresti barbatii.

| Catrice a răspuns:

Asistent farmaceutic sau balneokinetoterapie.

| Yurisa a răspuns:

Nu ai ce cauta in domeniu. Pentru nutriti, farmacie iti trebuie facultate