| Vernusio a întrebat:

Ce postliceale exista care sa NU se bazeze pe stiinte exacte adica matematica,fizica, chimie? Sa fie fara materiile mentionate.Deci care sunt? Stiti macar cateva?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teologia.

Răspuns utilizator avertizat
| CuriousStuff a răspuns:

Si ce altceva ai vrea sa inveti? Iti dai seama ca materiile alea sunt de baza pentru 90% din meseriile din lumea asta. Si sa fii vanzator trebuie sa stii matematica. Postliceale si asa sunt putine, si oricum se face putina carte, tu vrei si mai putina?
Daca chiar vrei sa stii o meserie trebuie sa stii si teorie, nu doar practica, si nicio meserie nu e scutita de stiinte exacte. Eventual daca te faci filosof, dar nu cred ca exista postliceala pentru asta.

| sabin89 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Hey, nu jigni filosofia laughing Si acolo trebuie sa intelegi putina fizica si chiar matematica.

| Ionut621 a răspuns:

Postliceala de politie, sanitara, de invatatori/profesori, informatica, etc.

Exista aproape de orice, poti sa spui un domeniu care iti place sa te pot ajuta mai mult.