| Alexandra8Tha a întrebat:

Hei, TPU! La stiinte sociale se mai fac matematica, fizica, chimie in a 11-a si a 12-a? Care sunt materiile de bac?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Matematica se face pana in clasa a12-a. Fizica si chimia doar pana in clasa a10-a. Insa stai linistita, nu o sa dai de profesori care o sa te streseze. Si in cazul in care esti varza / bata / paleta / 0 la materiile astea, daca depui putin efort, treci happy.

La bac se da : romana, istoria romaniei, engleza si o materie la elegere. Aici iti recomand logica. Logica o faci in clasa a9-a, dar tu si cu colegii tai o mai puteti alege inca o data in clasa a11-a ca,, CDS ". Logica e usora + ca e materie doar de un singur an. Multi aleg logica, e usor si iti recomand sa faci si tu la fel.
Cand o sa fii in clasa a10-a, o sa vina cineva care va da la fiecare cate o fisa si va pune sa o compleati. In clasa a11-a o sa ai,, CDS-uri". Gen. cum scapati de fizica, chimie si de nu mai stiu eu ce, bineinteles ca acele ore pot fi inlocuite. Si voi alegeti cu ce sa le inlocuiti. De exemplu uite, cum la bac iti da din istorie, alegeti sa mai faceti inca o ora de istorie pe saptamana. Gen. in orar sunt 3 ore, mai alegeti voi una, se fac 4. happy. Mai bine asa decat sa alegi sport sau religie sau alte ore de relaxare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate stiu ca se face pana intr-a 12-a, despre celelalte nu stiu.
Disciplinele de bac sunt la fel ca la filo: romana, istorie si o proba la alegere.