| AvalohAlyn a întrebat:

Ce pot sa fac ceva mai util cu viata mea, daca sunt pensionat pe caz de boala temporar si nu pot deloc sa muncesc acum conform medicilor?
Cum as putea sa imi ocup timpul dar benefic?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Desenezi, te joci, citești, asculți muzică, vizionezi seriale dau filme fie ele animate, te plimbi, gătești, faci curat, sculptezi, confecționezi, reciclezi etc. Poți da faci și voluntariat, asta ca să vezi dacă ai chef de muncă (serios).

| Lorennn a răspuns:

Ai putea face lucruri manufacturate care nu necesita mult efort fizic, sa desenezi sau activitatea de confectionare si lipire a plicurilor la domiciliu a aparut de mult timp, acestea fiind necesara pentru diverse invitatii la evenimente. Acest job pentru acasa este foarte banos, daca aveti o indemanare si rabdare iesita din comun. Nu este vorba de confectionarea plicurilor obisnuite ci de cele realizate manual special pentru ocazii speciale.