| ZambesteCuNoi a întrebat:

Ce profesie este cea mai buna?

17 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu zic ca merg cel mai bine medicii, programatorii, economistii.

| Chαяtreux a răspuns:

Aia care-ti place.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Aceea care-ti place si iti aduce cele mai multe satisfactii.

| CannbalCorpse a răspuns:

Cea mai bună profesie este cea care îţi place, cea pentru care eşti menit! happy
Uni ar zice doctori, judecători, avocati etc,
Contează doar să iti placă ce faci. Sper că te.am ajutat. O seară bună.

| Never4ever a răspuns:

Aceea care-ti place.Mie imi place:procuror, judecator, doctor, traducator...

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cea pe care o faci cu drag si poti sa ii ajuti pe ceilalti facand-o. Sper ca te-am ajutat!

| Valisha18 a răspuns:

"Daca iti vei gasi o slujba/profesie care iti va placea, nu vei fi nevoit sa lucrezi nici macar o zi."
Nu stiu cine a spus-o, dar in orice caz, este foarte adevarat. Gaseste-ti o profesie iti place si daca esti dispus sa o practici toata viata, aceea este cea mai buna.
Exista facultati pentru:
-medicina
-drept
-matematica si informatica
-limbi straine
-arta
-economie
-medicina veterinara, etc.
Deci ai de ales dintre foarte multe! Bafta! happy

| Hikarie a răspuns:

Depinde de ce iti place sa faci. Poate pentru anumite persoane cea mai buna profesie este cea de doctor, pentru altele cea de avocat. Fiecare suntem diferiti si avem propriile noastre criterii dupa care alegem cea mai buna profesie.
Tot cea ce conteaza este cea ce iti place tie sa faci, si cea ce faci cu cel mai mare drag.

| ZambesteCuNoi explică:

Mersi la ambii, dar spuneti-mi va rog o lista de profesii si eu am sa aleg ceia ce imi place mie

| ZambesteCuNoi explică:

Am inteles sfaturile voastre, dar eu as vrea o lista de profesii ca sa pot alege

| ZambesteCuNoi explică:

Mersi de sfaturi.dar puteti sa-mi scriti o lista de profesii, si eu as alege-o pe cea mai buna pentru mine, ce ma caracterizeaza

| CannbalCorpse a răspuns (pentru ZambesteCuNoi):

Doctor, Dentist, Ginecolog, asistentă, sau asistent medical, profesor de orice materie, farmacista, vedeta, pictor, fotograf, politist, jandarm, politist criminalist...

| ZambesteCuNoi explică (pentru CannbalCorpse):

Ooooo, mersi mult iata la asa ceva ma refeream

| CannbalCorpse a răspuns (pentru ZambesteCuNoi):

Mă bucur că te.am putut ajuta! Ce ai ales?

| LittleEndian a răspuns:

Nu exista asa ceva. Orice om implinit iti va zice ca meseria lui e cea mai buna. Dar omul ala care iti va raspunde asa, inseamna ca este innebunit dupa ceea ce face. Nu conteaza ca vinzi legume in piata sau ca ai programate 10 meetinguri de afaceri intr-o saptamana happy trebuie doar sa iti faca placere sa faci ceea ce faci si sa nu muncesti doar ca sa treaca luna si sa vina banu. Ca pana la urma, banii vin si de duc! Iar daca muncesti din placere, exista sanse sa si castigiwinking

| Cretw a răspuns:

Asta e greu de precizat! Dar cea mai buna meserie pentru tine este aceea care iți place cel mai mult. Totuși fii realist/a in ceea ce iți alegi.

| Dintiu_Andyc_1993 a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna profesie este cea care simti ca o poti indeplini cu succes.