| ZambesteCuNoi a întrebat:

Ce profesie iti place cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| SliceOfHappiness a răspuns:

Miar place să profesez ca şi avocat.

În cazul în care eşti interesat de aţi găsi un job potrivit, vizitează siteul http://consiliere.mmssf.ro/po.war/srch/profile.html.Vei găsi o listă de meserii, caracterizarea acestora- principalele/sarcini principale, aptitudinile pe care trebuie să le ai pentru a profesa intr-un anumit domeniu, poziţia pe piaţa muncii.

| ZambesteCuNoi explică (pentru SliceOfHappiness):

Mersi, chiar aveam nevoie de asa o lista de job, pentru ca nu stiu ce profesie sa-mi aleg, poate voi alege de aici ceva

| SliceOfHappiness a răspuns (pentru ZambesteCuNoi):

Cu cea mai mare placere!

19 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Super- Erou.

| UnleashedPsycho a răspuns:

După ce m-am horătât şi răzgândit de cel puţin 5 ori, am ajuns de unde am plecat, adică la medic legist. E o adevărată provocare pentru mine, dar e ceva ce îmi place de când eram mică şi mă uitam la Crimele din Midsomer ^-^

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, în cel mai scurt timp vreau să fac facultatea şi să mă fac ce mi-am propus, un adevărat designer peste hotare în care toţi oameni să aibă încredere în mine, da, vise...
E ceva normal să ai o anumită părere despre tine cât timp te cunoşti.
Tu ce vrei să te faci?
O seară minunată!

| SimonaCristina a răspuns:

Procuror Criminalist in Florida, cca are cea mai mare rata de criminalitate laughing

| cooldreams a răspuns:

Profa!
Imi place sa dau teste ca sa-i chinuiesc pe altii. Imi place sa-i vad ca chiuie de bucurie ca au luat 8, 9, 10. Imi place sa-i vad tarandu-se in picioare ca niste sclavi ca sa le maresc nota sau, mai grav, sa nu le trec pe cele proaste. Ador sa dau teme, nu sa primesc (idem pentru teste)! Ador sa primesc plocoane pentru Craciun si Paste (si in alte cazuri mai... speciale, desigur). Ador sa pun note si absente. Iubesc predatul si sa-i invat pe altii. Mereu am vrut sa fiu profa, dar nu stiu daca asta e cea mai bine platita meserie. Cred ca dascalii sunt subestimati.

| whattt a răspuns:

Muzica si actorie

| SimionAlexandru a răspuns:

Maestru spiritual :-)
Imi place foarte mult sa ii inspir pe altii. Sa ii ajut sa se descopere pe ei insisi, si sa le demonstrez cat sunt de minunati, exact asa cum sunt ei. Sa ii ajut sa isi traiasca viata fara teama, in cea mai pura varianta a propriei lor fiinte :-)

| alex500 a răspuns:

Ginecologbig grinlaughing

| TempusVernum a răspuns:

Femeie de serviciu si ocazional programator, compozitor de muzica de film, profesor si mecanic de tren.

| Raull7 a răspuns:

Politist tongue happy

| Stalievus a răspuns:

Tamplaria, o profesie grijulie si frumoasa.happy

| ԂǮϞiŚ a răspuns:

Mecanic ca imi place sa repar lucruri si nu numai

| ghtm a răspuns:

Acum, la virsta de 13 ani, imi place profesia de stomotolog, ba chiar as vrea sa imbratisez aceasta profesie!

| Adytzzuy a răspuns:

Astrologie

| TumblrAddict a răspuns:

Psiholog.

| claudiafrumoasa a răspuns:

Foto-model!
Iubesc aceasta profesie!

| AndraWIne a răspuns:

Artist, actor, poet, scriitor, pictor, muzician, compozitor...