| andreeavesman a întrebat:

Ce profil ar trebui sa aleg la liceu daca materiile mele preferate sunt limba romana, limba engleza si fizica? fundita...

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Pai pentru lb rom si eng poti merge la filologie iar pentru fizica la mate info sau la stiintele naturii sau daca vrei sa le faci pe toate la stiintele naturii: o sa ai 3 ore rom, 2 eng si 2 fizica.
Eu sunt la stiinte si cred ca e cel mai bine,aici studiezi cate putin din fiecare materie, pe cand la alte profile se axeaza mai mult pe materiile care il caracterizeaza(mate info-mate si informatica, filologie-romana si lb straine, la sociale nu prea stiu dar oricum acolo e cel mai usor dar ai si cele mai stupide materii psihologie, sociologie s.a.)

3 răspunsuri:
| ma3 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te axezi pe fizica. du-te la filologie, engleza intensiv. macar aici nu dai bac-ul la matei happy bafta la liceeu

| ArisaMiura a răspuns:

Mate-fizica. E plina lumea de vorbitori de engleza. Romana ar trebui sa-ti fie deja familiara.