| Stef_Stefan_1999 a întrebat:

Materiile mele preferate sunt engleza, franceza si biologia. Nu imi place fizica si chimia.La ce profil credeti ca ar trebui sa ma duc la liceu?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Du-te la bio chimie intensiv engleza. Vei avea 4 ore de engleza pe saptamana si 2 de franceza si cam 3 de bio. Mai bine sa faci ceva mai greu in liceu si sa iti fie mai usor la facultate dacat da te duci la filo si sa te trezesti intr-a 11-a ca vrei la Medicina.

| Stef_Stefan_1999 explică (pentru WhiteLife):

Exista profil bio-chimie? Sau se numeste stiinte ale naturii? Nu imi place chimia...

| WhiteLife a răspuns (pentru Stef_Stefan_1999):

Științele naturii (noi îi zicem bio-chimie). Am înțeles ca nu îți place chimia, dar nu vei găsi niciodată un profil la care sa îți placa tot. Biologia din liceu e foarte diferita de cea din generala. Dar dacă îți place mult e mai bine sa te axezi pe ea și sa mergi la un profil mai greu.

| RallMrr a răspuns:

Filologie intensiv engleza sau stiinte ale naturii