| perceive a întrebat:

Ce profil de liceu ar trebui sa urmez avand in vedere ca nu imi place matematica nici biologia, fizica, chimia, muzica, sportul sau desenul! si imi place lb. rom., engleza, franceza si putin geografia! nu vreau sa am nici o ora de mate... dar daca trebuie sa fie putine! deci ce profil de liceu ar trebui sa urmez? multumesc!

12 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mergi la stiinte sociale. Psihologia te fascineaza?

| JeSa a răspuns:

Filologie sau Psihologie.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Filologie. Dar vei mai face puţină matematică şi fizică şi altele, dar puţine şi nu vei mai face din a 10 sau a 11a.

| alecs871 a răspuns:

Filologie. Faci romana, engleza, franceza, istorie si geografie (cam cel putin cate 2 ore din fiecare pe saptamana). In clasele a IX-a si a X-a faci 2 ore de matematica si dupa numai. Oricum, ce matematica o sa faci acolo... e nimic pe langa ce se face la mate-infohee hee

| VladyCristian a răspuns:

Filologie - bilingv engleaza :X sau franceza phbbbbt
eu sunt la profil real, fac multa mate si fizica dar nu prea imi place sad straight face

| costymaximus a răspuns:

La filologie.Acum glumind ti-as fi recomandat la fara frecventa la cite materii nu-ti plac, dar nu e posibil.

| cristina4love a răspuns:

Filologie-bilingv engleza sau franceza(ce-ti place cel mai mult). Se fac ore de matematica dar mai putine(nu dai teza la matematica). Sau poti opta doar pe filologiehappy

| DianaLostInDreams a răspuns:

Filologie bilingv franceza.

| Giuly_3112 a răspuns:

Si eu urasc matematica laughing eu vreau sa ma duc la limbi sau la biblioteconomie dar tu mergi unde iti place nuwinking

| Sorin_8158 a răspuns:

Profilul Fililogie
Sau
Profilul Fililogie-bilinv engleza
Ti se potriveste

| 1234567891011D a răspuns:

Filologie si stiinte sociale

| Tavy_4543 a răspuns:

Orice profil uman e bun!