| AnonimC a întrebat:

Ce profil e mai accesibil : Chimie-biologie/ Mate-info/ Economic? Argumentatihappy
Funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin accesibil. Daca vrei sa nu faci mare lucru, sa fie asa, relaxare, cred ca mai bine faci economic. Daca te gandesti la o cariera serioasa, mai degraba chimie-biologie. La mate nici eu nu m-as duce, mi se pare fara viitor. In schimb, de la Chimie-biologie poti merge la medicina mai departe, iar de la economie poti merge la tot ce tine de ASE. E bine sa alegi ce iti place mai mult, ce te atrage, pentru ca apoi sa nu ti se para prea greu. Intreaba-i si pe altii unde te-ar vedea. Poate primesti niste raspunsuri care te vor surprinde.

3 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Depinde ce vrei sa deviihappy

| alex161090 a răspuns:

Depinde de ce poti tu cele ma bune sunt cele care se axeaza pe matematica pentru ca dupa ce termini liceul te poti angaja si in felul acesta te poti intretine in facultate

| Marina95 a răspuns:

Economic pentru ca dupa parerea mea este mai usor.Din cate stiu din clasa a 11 a nu se mai fac anumite materii:fizica, biologia, chimia. Apar anumite module dar sunt mai usoare.