| iLeón a întrebat:

Ce reprezentanti ai culturii Franceze cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Scriitori - Honore de Balzac, Voltaire, Charles Baudelaire, Alexandre Dumas (tatal si fiul), Victor Hugo, Alfred de Musset, La Fontaine, Lamartine, baronul Montesquieu, Diderot, Jean-Jacques Rousseau, Beaumarchais, Abatele Prevost, Daniel Defoe, Paul Verlaine, Guillaume Apollinaire, etc.
Compozitori - Maurice Ravel, Georges Bizet, Claude Debussy, Jules Massenet, etc.
Pictori - Pablo Picasso, Pierre-Auguste Renoir, Peter Paul Rubens, Claude Monet, etc.

2 răspunsuri:
| Firdinica a răspuns:

Scriitori-Antonie de Saint-Exupery(micul print)
regi-Napoleon Bonaparte
pictori-Pablo Picaso
Vezi ca nu stiu mai multi pentru ca am decat 9 ani.

| BadxGood a răspuns:

Napoleon, A. Dumas -amandoiwinking, La Fontaine