| lemmon a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi sintagma (cu valoare de metafora): "cantecul varstelor"? Dupa opinia voastra. Cert e ca am nevoie de idei cat mai multe, deoarece nu prea imi dau seama ce ar putea sugera.

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Pentru noi? Pai, in primul rand ce semnificatie are pentru Blaga, ca el e autorul. Citeste putin inainte de a trece la rezolvarea temei. E imposibil sa nu gasesti ceva, mai ales ca e fragment din titlu ("Hronicul si cantecul varstelor") de opera biografica.
Ai citit-o? Nu!
De-aceea nu stii!

| IisusBurghiu a răspuns (pentru Dmonik):

Aoiufhsi; ufhsiuvhaspiuvhailpsudhvpiasuhdvpaiushdpviausv

1 răspuns: