| ElFenomeno a întrebat:

Ce s-ar intampla cu pamantul daca ar ramane fara apa?

Răspuns Câştigător
| abyy95 a răspuns:

Viata pe pamant nu ar mai exista...ar fi ca sora lui marte.presupun

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-ar usca ca pamantul din desert.

| ombladon a răspuns:

Poate ti-ai reveni din starea asta de planta, pe cre o ai straight face

| dmrtr a răspuns:

Murim... ''doamne fereste'' big grin

| Aurelian0709 a răspuns:

Apa este sursa vieții, dacă nu am mai avea apa ar murii toți oamenii, animalele, pasările...

| MonsterBunny a răspuns:

Daca apa n-ar mai fii treptat, plantele s-ar usca si daca plantele s-ar usca animalele si oamenii n-ar avea ce sa manance si deci toata lumea ar fi moarta. Fa un experiment. Pune intr-un borcan si peste el toarna apa si lasa-l in soare. Dupa ceva timp pamantul ala e tare de nu mai poti baga nici lopata in el. Si daca vrei mai pune in borcan si niste insecte sau ceva si vei vedea efectul.Ce se intampla in borcan s-ar intampla si pe pamant daca-m ramane fara apa :-D