| Ola43 a întrebat:

Ce sa aleg dintre stiinte sociale si filologie, ma pricep la romana, istorie, geografie (in general materiile umane), am vazut si pe alte site-uri ca lumea opteaza pentru stiinte sociale dar la liceul din orasul meu cel mai cautat profil este cel de filologie, de ce oare?

4 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

La filologie e cel mai usor! Notele se iau cu usurinta, iar ceea ce le este cerut elevilor fata de celelalte profile e "putin mai putin"!

Stiintele sociale, cel putin pentru mine, sunt un profil ce confera mai multe sperante de viitor!

| Ola43 explică (pentru PanaceuUniversal):

Si totusi este mult mai "accesat" aici la mine in oras

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru Ola43):

Alegerea ramane pana la urma la latitudinea ta! Oricum nu o sa conteze prea mult pentru admiterea la facultate, avand in vedere ca ambele sunt pe profil uman!

| alinush21 a răspuns:

Filologie happy