| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un profesor universitar? Sau cum ajungi, toate etapele, mi le poate zice cineva? Eu as vrea sa fiu de germana-engleza. Sunt in clasa a 12-a, si m-ar interesa domeniul asta. va multumesc.

1 răspuns:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de gradele care le are acel profesor. Ajungi acolo făcând facultatea, master şi apoi doctorat. Pe parcursul facultăţii şi al masterului trebuie să faci un modul psiho-pedagogic pentru a învăţa să predai, iar pe la master/doctorat să te dai pe lângă un profesor care să îţi ofere posibilitatea de a ţine un curs sau un seminar.