| Ana1687 a întrebat:

Ce scrie pe diploma de licenta după terminarea facultății "informatica manageriala", specializat în informatica sau în științe economice?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

"Facultatea de Informatică Managerială din Universitatea Româno-Americană pregătește specialiști cu înaltă calificare în informatică economică și în realizarea de sisteme informatice complexe.
Încă de la înființarea Facultății de Informatică Managerială din 1991, planurile de învățământ, programele analitice și întregul sistem educațional și de cercetare științifică au fost în permanență actualizate în funcție de cerințele societății informaționale și ale forței de muncă din România și din țările avansate."

https://issuu.com/......s/14084071