| NuExista a întrebat:

Urmeaza sa dau un test pentru. admiterea la filologie engleza intensiv. Nu stiti cam ce se dau la testele astea? Sa stiu cam ce sa'mi mai repet.Va rooogg mor daca nu intru la intensiv! laughing Multumesc, funda. happy

3 răspunsuri:
| alexamealexa a răspuns:

O sa iti dau sa te uiti la ce s-a dat la liceu la mine in anii trecuti.
http://education.8k.ro/bilingv.html
astea sunt atat subiectele de la proba orala, cat si la cea scrisa. in general trebuie sa repeti timpurile si conditionalele.
oricum testele astea trebuiau date in perioada 2-4 iunie. daca se dau dupa repartitie sunt egale cu 0 deoarece nimeni nu are dreptul sa te mute din clasa unde ai intrat. stai linistita ca nu este greu. plus ca trebuie sa iei peste 6, deci e destul de lejer. si eu am dat testul anul asta.:) sper ca te-am ajutat. take care:)

| alexamealexa a răspuns:

Raspund mai cu intarziere deoarece nu am vazut ca ai postat. acest test s-a dat si la intensiv si la bilingv. si am prieteni care au dat la alt liceu si a fost testul tot ceva in genul aceluia.

| NuExista explică:

Nu la clasa de bilingv.ci la clasa de engleza intensiv sunt 2 clase.eu am intrat in a 2a si trebuie sa dau un test din engleza. daca sunt in primii 30 intru in clasa de filologie engleza... daca nu sunt in primii 30 intru in clasa de filologie romana.dar multumesc oricum :*