| Luiza_Xenia_1996 a întrebat:

De anul acesta sunt in clasa a IX a la filologie, am o intrebare pentru cei care au terminat, ce ati facut la Limba si Literatura Romana? Si la Matematica. Va multumesc, astept cat mai multe raspunsuri, cel mai detaliat raspuns primeste funda. :*

Răspuns Câştigător
| GuessWho a răspuns:

Matematica e floare la ureche, nu trebuie sa-ti faci griji. Faci doua ore pe saptamana.
La Romana, faci opere cam gata cu gramatica sau daca faci faci foarte putin. Daca vrei cateva exemple de opere uite-te prin acestea, care le-am facut eu.
Maytrei
Invitatie la vals
ION
Enigma Otiliei
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
MOROMETII
Multa bafta.

| Luiza_Xenia_1996 explică (pentru GuessWho):

Multumesc foarte mult, am sa ma apuc de citit. La matematica cam ce faci, ceva titluri imi poti da, te rog?

| GuessWho a răspuns (pentru Luiza_Xenia_1996):

Nu stiu sa-ti raspund exact, nu-mi amintesc dar oricum, chestii foarte usoare, nimic legat din generala. don; t worry.

| Luiza_Xenia_1996 explică (pentru GuessWho):

Multumesc mult. :*