| Compotel a întrebat:

Ce se face in clasa a 9-a la profilul filologie la:fizica, chimie, biologie.
Aaaaa inca cevabig grin cum e logica? ce se face? ce se da la teste? mersi anticipat

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Despre lumea in care traim

| Rozette a răspuns:

La logica e ceva de genu':
Toate animalele au coada,
Toti cainii sunt maro,
Iar toti cainii sunt animale.
Deci deducem ca toti cainii au coada. Bine nu totul e adevarat dar macar un exemplu big grin.

| Christinex a răspuns:

Logica e foarte frumoasa daca ajungi sa o intelegi. te ajuta sa gandesti rational. la teste... noi am dat din propozitii categorice si din diagrame wenn tongue dar depinde de profesor acum