| Florin458 a întrebat:

Ce se intampla daca ai restante in ultimul an de facultate insa peste numarul minim necesar de promovare?
Se intra automat in an complementar? In acest an se merge la cursuri sau doar la examene in sesiunea de restante?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cel mai bine intrebi pe secretarele de la facultate. Fiecare facultate are politica ei in ceea ce priveste examenele si restantele. La unele facultati se mai dau restantele inca o data ca sa intri in licenta. Daca nu, la anul dai examenele inca o data. Chiar daca ai luat suficiente examene trebuie sa fii integralist pentru a intra in licenta/disertatie etc. Adica sa ai TOATE examenele luate inainte de a te inscrie la examenul de licenta. Mentionez ca fara examenul de licenta luat este ca si cum nu ai facut facultatea, iti da doar o hartie cum ca ai luat examenele si facut x ani de facultate.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Cauta pe site regulamentul de activitate profesionala al studentilor, acolo e descris exact modul in care se procedeaza daca ai restate.