| MiculaGeorgheAlexandru a întrebat:

Ce se intampla daca am mai 3 restante in anul I primul semestru la buget? O sa ma exmatriculeze sau o sa ma dea la taxa de anul viitor?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Pentru 3 restante? Raspunsul e nu.Am avut colegi cu mai multe si tot la buget au ramas.Dar incearca sa le iei in sesiunea din toamna sau cand o fi, nu sa le lasi de pe un an pe altul, deoarece iti complici existenta in mod inutil.Nu e asa de greu sa iei 5.Bafta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pierzi bugetul si daca nu iei restantele esti exmatriculat si pierzi si facultatea.

| dullcat a răspuns:

Mersi pentru funda.Mai adaug acum ca exmatricularea se face doar atunci cand nu esti capabil sa iti realizezi numarul de credite minime pe an, astfel incat sa promovezi in anul urmator.Gasesti informatiile acestea in contract.

| MiculaGeorgheAlexandru explică (pentru dullcat):

Cum functioneaza sistemul de credite? stiam ca din 60 minim ar fi 30 sau ceva de genul asta

| dullcat a răspuns (pentru MiculaGeorgheAlexandru):

Pai da, depinde de facultate.La unele ai minimul pentru promovare de 30 de credite, la altele 40.Materiile au si ele niste credite, deci trebuie sa faci in asa fel incat sa iei nota de trecere cat sa aduni creditele necesare.