| Alina33333333333333333333 a întrebat:

Anul acesta vreau sa intru la facultate. Daca intru la cu taxa si pe primul semestru o sa am note maricele si nu o sa am restante pot sa ma mult la fara taxa?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Din câte știu eu(și nici n-am auzit să stea situația altfel în vreun loc), dacă intri la taxă, la taxă rămâi pe tot parcursul anului universitar; valabil și pentru buget. Ulterior, în funcție de notele pe care le au studenții, unii vor trece la buget, alții la taxă, dar nu după un semestru, ci după un an

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Fiecare facultate are un regulament propriu pe tema asta