| zezo a întrebat:

Ce se invata la istorie in clasa a 7-a? Intra 6-a am invatat mai mult despre revolutia americana, franceza etc.

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu mai tin minte ce'am facut intr'a 7a, dar totusi ceva inutil. Doar ca sa umple spatiul. Materia de a8a e mai importanta, pentru ca dai teza la istorie (sau la geografie, la alegere).

| anonul a răspuns:

Despre Istoria romaniei si in a 8-a la fel happy

| Anonim13265464 a răspuns:

Nu te lua dupa Yo, BBI1202 are dreptate asta vei studia crede-ma ca e asa ca eu sunt inebunita dupa istorie si nu as uita asa ceva

| Miяu a răspuns:

Si eu trec a 7-a :X Iar istoria este cea mai frumoasa materie :X

Uita-te in manual, acolo sunt toate lectiile!

Bibi102 are dreptate!

| BlueBaby a răspuns:

Eu zice prostii. Razboaiele mondiale, razboaie postbelice si tot felul de conflicte din acea vreme.

| bibi1202 a răspuns:

Si eu trec a 7-a. Profesorul nostru ne'a spus ca vom face despre Razboaiele Mondiale, Lumea Postbelica si problemele sale si...lumea comunista, probabil.