| mihneajuk a întrebat:

Ce sens are educatia tehnologica? Si din ce clasa nu o sa mai facem materia asta inutila?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din liceu gata! Dar o să faci altele inutile. Nu vreau să nominalizez, îți las plăcerea să le descoperi singur,

| Freya1 a răspuns:

La mine educatia tehnologica in generala era informatica (te invata sa faci chesti pe pc ) :O si o faceam si in liceu pana in a 12 doar ca se numea informatica.
Am avut eu profa tampita cumva?

| MihaiNicu23 a răspuns:

A 7 a e ultimul an, iti dezvolat imaginatia acea materie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multe lucruri. Te ajuta sa inveti si tu ce e ala un bec, un surub etc. ca sa nu suni peste tot ca sa schimbi o mizerie de bec sau o priza. Eu am facut pana intr-a 8-a, in liceu nu, desi mi-ar fi placut, decat alte materii care chiar sunt inutile(majoritatea).

| AlexDarius3 a răspuns:

Mie mi se pare destul de utila, te invata cum sa calculezi caloriile, ce e un cod de bare, spre deosebire de educatia civica mie imi place mai mult, eu o am in liceu.

| gabriielaaa a răspuns:

E o materie interesata daca vrei sa devi tenician proectant etc. si fa nu o sa-o mai faci materia dupa clasa a opta daca nu dai la un liceu tehnologic

| Krax256 a răspuns:

Are sensul in care te invata bazele producerii/manufacturarii. Nu este o materie inutila, multi oameni nu stiu nici macar sa schimbe un bec apai sa produca ceva cu mana lor.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu are ea un rol semnificativ, e sa fie happy eu nu am mai facut dintra 8-a.Deci cam a 7-a e ultimul an, dar mie imi lipseste acum.Adoram materia aia

| babytommogirl a răspuns:

Ajută numai dacă vrei să dai pe domenii de specializare. Oricum, materia nu se mai preda la liceu.