| XxKAMELIAxX a întrebat:

Ce spuneti despre,,Valoarea omului nu se reflecta prin bacnote si haine,valoarea este reprezentata din ceea ce ai in piept si faptele."(am scris-o dupa mine, am citit-o de pe o imagine)

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din cele 9 vieti care le ai avut la nastere, cate mai ai pisicuto?

| XxKAMELIAxX explică (pentru RAY):

Poftim?

| RAY a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Glumeam pisi

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai degraba e reprezentata de ceea ce ai in cap, nu in piept.
Inima nu te ajuta sa gandesti.

| XxKAMELIAxX explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De fapt..si inima conteaza..decat sa fii un ingamfat si sa fii gelos..adica exemplu din viata reala:
Merg la scoala, intru in clasa si un coleg imi vede geaca de piele si zice:,, musama,, (gelos)
Sau azi i-am cerut o carte de romana colegei care sta in fata bancii mele, hai sa i-o dam pe asta(colega ii spune colegului din fata) si el cu atata rautate spune NU, EU NU O DAU..si ne-a dat-o tot colega(care are o inima asa de buna).ce zici? Ai argumente? Si inima, si ce ai in cap conteaza la fel de mult..asa zic eu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Capacitatea de a fi integru nu tine de suflet. Tine de ratiune, de educatie.

Empatia e sentimentala, dar chiar si in lipsa ei poti fi om.

| XxKAMELIAxX explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mi-ai pus capac. Spui un adevar mare aici.