| Courtney4you a întrebat:

Ce studiezi mai exact in cadrul orelor de chimie,la facultatea de Medicina Veterinara?
Enumerati, va rog, macar cateva capitole, lucruri elementare...
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca vei cauta in orarele specializarilor de la medicina veterinara ( din Cluj si Bucuresti )de pe site-ul facultatii vei afla ca la specializarea "medicina veterinara" se face biochimie. Chimia organica, ca disciplina de studiu, apare la specializarea "controlul si expertiza produselor alimentare".
Vezi la Bucuresti :http://fmvb.ro/social/?slide=orar

| Courtney4you explică (pentru alessia5158):

Multumesc de raspuns, Alessia.
Exact, asta stiam si eu, insa cand am semnat contractul pentru anul I (USAMV Iasi), am observat ca la materii obligatorii este trecuta chimia(nu biochimia).
Oare este posibil ca pentru ei sa insemne acelasi lucru?

| alessia5158 a răspuns (pentru Courtney4you):

Daca este precum spui, te poti bucura, dar pentru scurt timp!---chimia organica mi s-a parut mai usoara decat biochimia, iar biochimia mai usoara decat biomatematica facuta intr-un semestru.